Programa 2023

VIERNES 15
17:00 Apertura del Mercado y Rúa dos Oficios
18:30 Quod Fecit: Obradoiro guiado por Chema Castro -Mario C. Metellvs- “Conocimiento de forja antigua y trabajo del metal” / Rúa dos Oficios
19:00 Visita guiada al Museo Etnográfico Monte Caxado
20:30 Pregón a cargo del vecino José Miguel Varela Lamigueiro / Praza da Igrexa
21:00 Pasacalles a cargo de Feroces da Galgueira

SÁBADO 16
11:00 Apertura del Mercado y Rúa dos Oficios
11:00 Grupo de afeccionados ao traballo da madeira: Taller de torneado y talla en
madera / Rúa dos Oficios
11:30 Cetrería Falcóns Galicia: Taller guiado por Fran González sobre el arte de la cetrería /Adro da Igrexa
12:00 Concurso de caracterización / Praza da Igrexa
12:00 Quod Fecit: Taller guiado por Uxía Canda -Máxima- e Isabel Carril -Atia- “Técnicas de pintura mural romana” / Rúa dos Oficios
12:00 Pasacalles a cargo de Canavella
12:00 Visita guiada al Museo Etnográfico Monte Caxado
12:30 Lucius Spiculus Divulgación: El origen de la gladiatura y los gladiadores / Praza da Igrexa
13:30 Cetrería Falcóns Galicia: Exhibición de vuelo / Praza da Igrexa

16:00 Apertura de la Ludoteca Infantil a cargo de Picariños Animación: Juegos tradicionales, juegos gigantes y juegos de época / Praza do Cemiterio Vello
16:30 Taller infantil a cargo de Picariños Animación: “Diseña tu collar galaico” / Praza do Cemiterio Vello
17:00 Apertura del Mercado y Rúa dos Oficios
17:00 Concurso de caracterización / Praza da Igrexa
17:00 Grupo de afeccionados ao traballo da madeira: Taller de torneado y talla en
madera / Rúa dos Oficios
17:30 Taller infantil a cargo de Picariños Animación: “Construye tu espada galaica” /
Praza do Cemiterio Vello
17:30 Quod Fecit: Taller guiado por Adolfo Domínguez -Bruttus Atiar- “Joyería y
fabricación de piezas de metal” / Rúa dos Oficios
18:00 Cetrería Falcóns Galicia: Taller guiado por Fran González sobre el arte de la cetrería /Adro da Igrexa
18:30 Lucius Spiculus Divulgación: Preparación y lucha de gladiadores / Praza da Igrexa
19:00 Visita guiada al Museo Etnográfico Monte Caxado
19:00 Teatro Guiñol a cargo de Picariños Animación / Praza do Cemiterio Vello
19:30 Cetrería Falcóns Galicia: Exhibición de vuelo / Praza da Igrexa
20:00 Quod Fecit: Taller guiado por Chema Castro -Mario C. Metellvs- “Conocimiento de forja antigua y trabajo del metal” / Rúa dos Oficios
20:30 Pascalles a cargo de No Cómbaro
22:30 Concierto Folk: Norteños do Sur y Amilicia Bravú / Campo de Conciertos

DOMINGO 17
11:00 Apertura del Mercado y Rúa dos Oficios
11:00 Llegada y desfile de las guerreras de Lucus Icenas Miliatore
11:00 Grupo de afeccionados ao traballo da madeira: Taller de torneado y talla en
madera / Rúa dos Oficios
12:00 Teatro en la calle a cargo de Lucus Icenas Miliatore: La historia de Boudica / Praza da Igrexa
12:00 Concurso de caracterización / Praza da Igrexa
12:00 Quod Fecit: Taller guiado por Chema Castro -Mario C. Metellvs- “Conocimiento de forja antigua e trabajo del metal” / Rúa dos Oficios
12:30 Taller infantil a cargo de Lucus Icenas Miliatore: “Pinturas de guerra” / Praza da
Igrexa
12:30 Visita guiada al Museo Etnográfico Monte Caxado
13:00 Cetrería Falcóns Galicia: Taller guiado por Fran González sobre el arte de la cetrería /Adro da Igrexa
13:30 Pasacalles a cargo de Os Trevillas

16:00 Apertura de la Ludoteca Infantil a cargo de Picariños Animación: Juegos tradicionales, juegos gigantes y juegos de época / Praza do Cemiterio Vello
17:00 Apertura del Mercado y Rúa dos Oficios
17:00 Grupo de afeccionados ao traballo da madeira: Taller de torneado y talla en
madera / Rúa dos Oficios
17:30 Quod Fecit: Talller guiado por Adolfo Domínguez -Bruttus Atiar- “Xoiería e
fabricación de pezas de metal” / Rúa dos Oficios
17:30 Desfile de las guerreras de Lucus Icenas Miliatore
18:00 Teatro en la calle a cargo de Lucus Icenas Miliatore: La coronación de Boudica / Praza da Igrexa
18:30 Pasacalles a cargo de Os Trevillas
19:00 Visita guiada al Museo Etnográfico Monte Caxado
19:00 Quod Fecit: Taller guiado por Uxía Canda -Máxima- e Isabel Carril -Atia- “Técnicas de pintura mural romana” / Rúa dos Oficios
19:00 Cetrería Falcóns Galicia: Exhibición de vuelo / Praza da Igrexa
20:00 Entrega de Premios Concurso de Caracterización / Praza da Igrexa