Programa 2018

VENRES 14

17.00 | Apertura do mercado, Campamento Galaico-Romano e Rúa dos Oficios

18.00 | Pasarúas (Canavella)

18.30 | Caetra Lucensium e Trebas Galaicas: Recreación de costumes galaico-romanas / Campamento Galaico-Romano

19.30 | Compañía Anima: Espectáculo de rúa “O Fauno”

20.30 | Pregón a cargo de Antonio Lorenzo Cabarcos / Praza da Igrexa

21.00 | Pasarúas (Os Xotas)

21.30 | Cetrería Lía Corax: Danza con aves rapaces / Praza da Igrexa

22.30 | Compañía Arlequín: Espectáculo de rúa “Laranda”


 

SÁBADO 15

11.00 | Apertura do mercado, Campamento Galaico-Romano e Rúa dos Oficios

11.00 | Trebas Galaicas: Taller infantil de coiro  / Campamento Galaico-Romano
+ Pasarúas (Alfaia)
+ Compañía Anima: Espectáculo de rúa “O Fauno”

12.00 | Concurso de caracterización / Praza da Igrexa
+ Caetra Lucensium: Taller de confección de colgantes de barro / Campamento Galaico-Romano
+ Compañía Arlequín: Espectáculo de rúa “A emperatriz e o seu séquito”

12.30 | Pasarúas (Os Veraneantes)

13.00 | Cetrería Lía Corax: Taller infantil de cetrería / Praza da Igrexa

17.00 | Apertura do mercado, Campamento Galaico-Romano e Rúa dos Oficios 

17.30 | Caetra Lucensium: Taller infantil de maquillaxe de época romana / Campamento Galaico-Romano

18.00 | Pasarúas (Os Feroces da Galgueira)
+ Compañía Anima: Espectáculo de rúa “O Fauno”

18.30 | Cetrería Lía Corax: Espectáculo de cetrería / Praza da Igrexa

19.30 | Caetra Lucensium: Loita de gladiadores / Campamento Galaico-Romano
+ 
Pasarúas (Tresporcatro)

20.30 | Compañía Arlequín: Espectáculo de rúa “Laranda”

22.00 | O Catre Teatro: Espectáculo de rúa “U-lo Grou”

22.30 | Concerto folk: TNT- Tanto Nos Ten / Pelepau / Ultraqäns


 

DOMINGO 16

11.00 | Apertura do mercado, Campamento Galaico-Romano e Rúa dos Oficios

11.00 | Pasarúas (No Cómbaro)
+ Compañía Anima: Espectáculo de rúa “O Fauno”
+ Caetra Lucensium: Taller Infantil “Desfilando romanos” / Campamento Galaico-Romano

11.30 | Cohors III Lucensium: Chegada das lexións romanas á vila e desfile militar

12.00 | Concurso de caracterización / Praza da Igrexa
+ Trebas Galaicas: Taller infantil “Calco de petroglifos” / Campamento Galaico-Romano

12.30 | Compañía Arlequín: Espectáculo de rúa “Laranda”
+ Pasarúas (Gaeloc)

13.00 |  Cetrería Lía Corax: Taller infantil de cetrería / Praza da Igrexa

17.00 | Apertura do mercado, Campamento Galaico-Romano e Rúa dos Oficios
+ Que máis ten teatro: Os trasnos do río Eume / Praza da Igrexa
+ Compañía Anima: Espectáculo de rúa “O Fauno”

18.00 | Cohors III Lucensium: Desfile militar
+ Pasarúas (Os Trevillas)

18.30 |  Cetrería Lía Corax: Espectáculo de cetrería / Praza da Igrexa

19.00 |  Entrega de premios do concurso de caracterización / Praza da Igrexa

19.30 | Caetra Lucensium: Loita de Gladiadores / Campamento Galaico-Romano
+ Compañía Arlequín: Espectáculo de rúa “A emperatriz e o seu séquito”

 


 

Consulta o rueiro